رفتن به محتوا

آهن و سیاست غلط دولت در تحریم آمریکا

آهن و سیاست غلط دولت در تحریم آمریکا
آهن و سیاست غلط دولت در تحریم آمریکا

فهرست

آهن و سیاست غلط دولت در تحریم آمریکا

عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با بیان اینکه امروز صنعت فولاد کشور از سیاستهای اشتباه دولت رنج می برد افزود: ما به هیچ عنوان تحت تاثیر تحریم های خارجی نیستیم بلکه مشکل اصلی اعمال سیاستهای غلط دولت است.

آهن و سیاست غلط دولت در تحریم آمریکا

رضا شهرستانی با اشاره به اینکه 4 ماده فولادی اعمال شده در تحریم های جدید آمریکا علیه ایران سهمی کمتر از 50 هزار تن در واردات کشور دارد, اظهار داشت: حجم واردات این مواد در یک سال حدود دوهزار کامیون است که رقم بسیار ناچیزی است.

وی با اعلام اینکه امروز صنعت فولاد کشور از سیاستهای اشتباه دولت رنج می برد افزود: ما به هیچ عنوان تحت تاثیر تحریم های خارجی نیستیم بلکه مشکل اصلی اعمال سیاستهای اصلی دولت است. دولت در دو بخش صنعت حمل ونقل و ساختمان با پایین نگه داشتن قیمت ها ضررهای زیادی را متوجه تولیدکنندگان این بخش ها کرده است.

این عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اعلام اینکه پایین نگه داشتن قیمتها در بازار میلگرد و بازار تیرآهن آسیبهای زیادی را به تولیدکنندگان وارد کرده است, گفت: امروز قیمت تیرآهن و قیمت میلگرد 30 درصد پایین تر از قیمت های جهانی است, علاوه براین ما در بازارهای صادراتی با مشکل قیمتی روبه رو هستیم, چرا که در بازار عراق برای میلگرد ایرانی 90 دلار تعرفه در نظر گرفته اند, به نوعی نابسامانی قیمت ها در بازار آهن عاملی شده که هیچ منافعی به تولیدکننده نرسد.

قیمت آهن ثابت شد

معاملات روز یکشنبه ۱۲ آبان ماه با ثبات نسبی قیمت آهن همراه بود. در این روز اغلب تولیدکنندگان در نرخ های پیشنهادی فروش تغییری اعمال نکردند. فروشندگان آهن معتقدند با پشت سر گذاشتن تعطیلات, جو معاملاتی در روزهای پیش رو بهبود خواهد یافت.

جدیدترین اخبار بازار آهن
جادوگران صادرات آهن ایران

جادوگران صادرات آهن ایران پس از اینکه روند کاهشی قیمتها در بازار جهانی فولاد با کنترل نسبی شیوع کرونا متوقف

قیمت گذاری آهن چالش دولت

قیمت گذاری آهن چالش دولت چند سالی است قیمت گذاری در حلقه های گوناگون زنجیره فولاد به دردسری بزرگ تبدیل

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی سریع