4 امتیاز4.5/5

ارزان فروشی آهن هشداری برای تولید کنندگان

ارزان فروشی فولاد در بازار داخل عامل سوء استفاده خریداران خارجی شده و فروش صادراتی با نرخ های پایین, سطح درآمد صادراتی کشور را با کاهش قابل توجهی مواجه کرده است.

ارزان فروشی آهن هشداری برای تولید کنندگان

بهادر احرامیان مدیرعامل فولاد یزد و نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: مازاد تولید فولاد در بازار داخلی, سبب ارزان فروشی این کالاها شده است.

وی افزود: دولت برای تنظیم بازار داخل موانعی را در صادرات و قیمت گذاری محصولات فولادی اعمال کرده و مشکلات زیادی را برای تولیدکنندگان به وجود آورده است. درحالی که هزینه های تولید فولاد بسیار بالا است, قیمت گذاری دستوری به هیچ عنوان جوابگوی هزینه ها نیست, اگر کالایی کمتر از قیمت تمام شده خود به فروش رود قطعا تولیدکننده و مصرف کننده را با ضرر مواجه خواهد کرد.

احرامیان خاطرنشان کرد: ارزان فروشی فولاد در بازار داخل عامل سوء استفاده خریداران خارجی نیز شده و فروش صادراتی با نرخ های پایین, سطح درآمد صادراتی کشور را نیز با کاهش قابل توجهی مواجه کرده است.

قیمت آهن همچنان در حال کاهش

مبادلات روز گذشته بازارآهن همچنان با افت قیمت ها دنبال شد. گرچه تولیدکنندگان بخش خصوصی همچنان در برابر این افت مقاومت می کنند و معتقدند تولید با قیمت آهن پایین تر توجیه اقتصادی ندارد, در همین حال تولید کنندگان بزرگ با عرضه های خود در بورس کالا قیمت های خود را می شکنند.

4 امتیاز4.5/5