افزایش قیمت آهن منطقی بوده است

افزایش قیمت آهن منطقی بوده است
افزایش قیمت آهن منطقی بوده است

افزایش قیمت آهن منطقی بوده است

مشاور هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) گفت: افزایش این روزهای قیمت آهن غیرمنطقی و عجیب و غریب نیست و از شرایط بازار آهن تبعیت می کند.

(رضا اشرف سمنانی)امروز در گفت وگو با خبرنگار درخصوص قیمت های این روزهای آهن در بازارهای جهانی و داخل, افزود: قیمت ها تابع بازارآهن است و تغییرات آن در کوتاه مدت موقت و گذراست.

وی اظهار داشت: گاهی اوقات شاهدیم انجام نشدن درست عملیات بازرگانی, تاثیراتی بر قیمت ها می گذارد که نباید از آنها غافل شد.

مشاور میدکو گفت:‌ بخشی از افزایش قیمت جهانی آهن ناشی از تورم جهانی و کاهش ارزش پول است, اما با نگاهی به قیمت های جهانی در درازمدت متوجه می شویم قیمت ها موجی سینوسی داشته و مرتب بالا و پایین می شود, هرچند جریان عمده آن افزایشی بوده است.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت های کنونی خیلی هم عجیب و غریب نبوده, ادامه داد:‌ به طور مثال در ماه‌های گذشته چینی ها صدها واحد کوچک غیر اقتصادی خود را از خط تولید خارج کردند و همین مساله موجب افزایش کوتاه مدت قیمت ها شد, اما در ادامه از آنجایی که از واحدهای بزرگ حمایت کردند و بهره‌وری این واحدها افزایش یافت, افزایش تولید آهن و متعادل شدن مجدد قیمت ها را شاهد بودیم.

اشرف سمنانی خاطرنشان کرد: ‌افزایش قیمت این روزهای آهن ناشی از تغییرات بازار و به طور عمده افزایش نرخ حمل و نقل, دستمزدها, افزایش قیمت مواد اولیه خارجی, متنوع بودن محل تامین مواد اولیه داخلی و غیره است.

وی در عین حال تاکید کرد: اگر قیمت ها غیرمنطقی بالا برود یا اگر بالا بودن قیمت ها ناشی از مشکل بازارآهن نبوده و کارخانجات مشکل پیدا کرده باشند, آنگاه دولت باید دخالت کند.

صعود قیمت شمش آهن به بالای ۵ هزار تومان

در نخستین روز هفته جاری, شمش آهن از سوی ذوبی‌ها با افزایش قیمت آهن بین ۵ هزار تا ۵ هزار و ۹۰ تومان برای هر کیلو در نوسان بود. در این روز, مقاطع بدون تغییر قیمت در بازارآهن غیررسمی پیشنهاد شد.

اولین نفری باشید که اخبار آهن آلات و مقالات تخصصی را دریافت میکند

اشتراک گذاری
تلگرام
پرینت
فیسبوک
تویتر
لینکدین
ایمیل

مطالب مرتبط

افزایش صادرات آهن ایران

افزایش صادرات آهن ایران

افزایش صادرات آهن ایران علیرغم تحریم های دوباره ایالات متحده که بر علیه تجارت فولاد با ایران وضع شده است. تولید کنندگان اصلی آهن ایران, به استثنای کارخانه های کوچک

تامین بازارآهن و رشد قیمت آهن

تامین بازارآهن و رشد قیمت آهن

تامین بازارآهن و رشد قیمت آهن رضا رحمانی وزیر صنعت, معدن و تجارت در جریان بازدید از شرکت های فولاد سفیددشت و ورق خودروی چهارمحال و بختیاری گفت: فولادمبارکه تامین

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.

سایر محصولات

ما اجتماعی هستیم

جدیدترین اخبار

افزایش قیمت آهن بازار آهن را شوک زده کرد

افزایش قیمت آهن بازار آهن را شوکه کرد

افزایش قیمت آهن بازار آهن را شوکه کرد رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران با گلایه از اینکه زمزمه افزایش بیشتر قیمت ها باعث شده تا فضا برای حضور دلالان و سوداگران در بازارآهن فراهم شود, گفت:آقایان پاسخ دهند
منوی سریع