رفتن به محتوا

افزایش قیمت آهن منطقی بوده است

افزایش قیمت آهن منطقی بوده است
افزایش قیمت آهن منطقی بوده است

فهرست

افزایش قیمت آهن منطقی بوده است

مشاور هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) گفت: افزایش این روزهای قیمت آهن غیرمنطقی و عجیب و غریب نیست و از شرایط بازار آهن تبعیت می کند.

(رضا اشرف سمنانی)امروز در گفت وگو با خبرنگار درخصوص قیمت های این روزهای آهن در بازارهای جهانی و داخل, افزود: قیمت ها تابع بازارآهن است و تغییرات آن در کوتاه مدت موقت و گذراست.

وی اظهار داشت: گاهی اوقات شاهدیم انجام نشدن درست عملیات بازرگانی, تاثیراتی بر قیمت ها می گذارد که نباید از آنها غافل شد.

مشاور میدکو گفت:‌ بخشی از افزایش قیمت جهانی آهن ناشی از تورم جهانی و کاهش ارزش پول است, اما با نگاهی به قیمت های جهانی در درازمدت متوجه می شویم قیمت ها موجی سینوسی داشته و مرتب بالا و پایین می شود, هرچند جریان عمده آن افزایشی بوده است.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت های کنونی خیلی هم عجیب و غریب نبوده, ادامه داد:‌ به طور مثال در ماه‌های گذشته چینی ها صدها واحد کوچک غیر اقتصادی خود را از خط تولید خارج کردند و همین مساله موجب افزایش کوتاه مدت قیمت ها شد, اما در ادامه از آنجایی که از واحدهای بزرگ حمایت کردند و بهره‌وری این واحدها افزایش یافت, افزایش تولید آهن و متعادل شدن مجدد قیمت ها را شاهد بودیم.

اشرف سمنانی خاطرنشان کرد: ‌افزایش قیمت این روزهای آهن ناشی از تغییرات بازار و به طور عمده افزایش نرخ حمل و نقل, دستمزدها, افزایش قیمت مواد اولیه خارجی, متنوع بودن محل تامین مواد اولیه داخلی و غیره است.

وی در عین حال تاکید کرد: اگر قیمت ها غیرمنطقی بالا برود یا اگر بالا بودن قیمت ها ناشی از مشکل بازارآهن نبوده و کارخانجات مشکل پیدا کرده باشند, آنگاه دولت باید دخالت کند.

صعود قیمت شمش آهن به بالای ۵ هزار تومان

در نخستین روز هفته جاری, شمش آهن از سوی ذوبی‌ها با افزایش قیمت آهن بین ۵ هزار تا ۵ هزار و ۹۰ تومان برای هر کیلو در نوسان بود. در این روز, مقاطع بدون تغییر قیمت در بازارآهن غیررسمی پیشنهاد شد.

جدیدترین اخبار بازار آهن
قیمت گذاری آهن چالش دولت

قیمت گذاری آهن چالش دولت چند سالی است قیمت گذاری در حلقه های گوناگون زنجیره فولاد به دردسری بزرگ تبدیل

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی سریع