افزایش قیمت شمش و میلگرد سه دلیل دارد

افزایش قیمت شمش و میلگرد سه دلیل دارد

افزایش قیمت شمش و میلگرد سه دلیل دارد

(احسان دشتیانه) عضو هیات مدیره ذوب آهن اصفهان امروز (سه شنبه) در تشریح افزایش این روزهای قیمت میلگرد و شمش افزود: سه دلیل برای این مساله می توان ذکر کرد که مهمترین آنها کنترل غیرعادی قیمت ها در ماه های گذشته است.

به گفته این مقام مسئول ذوب آهن, مطالعه قیمت های پایه بورسی نشان می دهد قیمت ها هیچ تناسبی با قیمت های جهانی ندارد و به نوعی قانون گذار می گوید که باید قیمت ها پایین نگه داشته شوند.

وی تصریح کرد: به همین دلیل وقتی فنر قیمت ها رها می شود, به صورت افسارگسیخته افزایش می یابد.

دشتیانه در ادامه گفت: موضوع دوم که بر قیمت این روزها تاثیرگذار شده, قطعی و کمبود گاز در برخی واحدهای تولیدی است که افت تولید و نگرانی از کمبود عرضه را به دنبال داشته است.

وی خاطرنشان کرد: این نگرانی البته نمی تواند ادامه دار باشد و در کوتاه مدت رفع می شود. عضو هیات مدیره ذوب آهن اصفهان, سومین عامل گرانی قیمت ها را افزایش قیمت دلار عنوان کرد.

وی در پاسخ به اینکه دلال ها تا چه اندازه می توانند در بروز این شرایط دخیل باشند, گفت: دلال ها همیشه محکومان خوبی برای دولت و توجیه شرایط هستند, اما اگر نام واسطه بر آنان بنهیم حقیقت این است که واسطه ها همواره سود می برند چه قیمت بالا باشد و چه پایین.

دشتیانه بیان داشت: واسطه ها در زمانی که قیمت ها پایین است اقدام به خرید می کنند و با رشد قیمت ها سود می کنند, اما وقتی دولت به صورت دستوری به تعیین قیمت ها می پردازد, شرایط برای سوداگران و واسطه گران فراهم می شود. عضو هیات مدیره ذوب آهن اصفهان تصریح کرد :تصمیم غیر کارشناسی و عجولانه و عدم تغییر رویه عرضه های فولاد مبارکه اصفهان بدون اخذ نظر مشورتی از خود کارخانه عامل مهم افزایش قیمت آهن است.

ثبات قیمت آهن

در مبادلات روز سه شنبه ۲۹ بهمن ماه جاری قیمت آهن آلات با ثبات نسبی همراه بود.در این روز اغلب تولیدکنندگان در نرخ های پیشنهادی فروش تغییری اعلام نکردند.همچنین فولاد در معاملات دیروز بورس کالا غیبت خورد.

پست های توصیه شده

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
42 ⁄ 21 =