بازارآهن در ثبات قیمت آهن

بازارآهن در ثبات قیمت آهن
بازارآهن در ثبات قیمت آهن

بازارآهن در ثبات قیمت آهن

روز گذشته بازار آهن باز هم روند کاهشی قیمت ها را از سر گذراند تا در چندمین روز پیاپی ریزش, این روند نزولی را تداوم بخشد. قیمت ها در بازار کنونی فولاد به دلیل تعطیلات پیش روی خرداد و نبود خریدار واقعی, توسط خریدار تعیین می شود و نقش فروشنده در این میان کمرنگ شده است, در واقع روند تعیین قیمت آهن از سوی خریدار به دلیل تعداد زیاد فروشنده ها در این بازار است.

این متقاضی در بازار آهن است که مشخص می کند بر پایه چه قیمتی در این بازار خرید خواهد کرد. مشاهدات نشان می دهد که بازار فولاد به روند متعادل قیمت نزدیک نمی شود, یعنی یا به سمت افزایش های بی پشتوانه یا کاهش های پی در پی حرکت می کند. طی روز گذشته با باز شدن بازار از ابتدای روز تا ساعت ۱۴, قیمت آهن در حدود ۲۰۰ تومان در هر کیلو کاهش پیدا کرد که به طور میانگین رقم ۱۰۰ تومان کاهش قیمت در هر کیلو را نشان می داد, جو کنونی بازار به گونه ای است که رقابت منفی بر سر فروش در میان عرضه کننده ها و فروشنده های مصنوعات فولادی شکل گرفته است, به این معنا که )مسابقه تخفیف( توسط آنها به وجود آمده است.

این در حالی است که به گفته یکی از فروشندگان آهن قیمت های خرید محصولات کنونی در بازار حتی از قیمت های روز بازار بیشتر است, ولی به دلیل مسابقه فروش, اقدامات و فعالیت های زیادی از سوی عرضه کنندگان برای فروش محصولاتشان شکل گرفته است, یعنی تقاضای موجود در هجمه عرضه ها به سرکوب نرخ منجر شده است.

به گفته این فعال بازار عرضه کننده های کنونی در فضای بازار, کسانی هستند که پیش از این از بورس کالا خرید کرده اند و در این برهه مسابقه فروش گذاشته اند. در این میان تعدد فروشنده باعث تخفیفات بیشتر شده است. در این باره هفته پیش رو و آخرین هفته خرداد انتظار هیچ گونه افزایش قیمتی در بازار فولاد وجود نخواهد داشت.

رقابت منفی (تخفیف های بی پشتوانه) در بازار کنونی فولاد مانند برهه های افزایش بی رویه قیمت(صعود قیمت بی پشتوانه) در این بازار شده است که هرچند یکی در قطب مثبت و یکی در قطب منفی رشد می کنند, ولی از لحاظ نداشتن خاستگاه منطقی این دو رویه را می توان یکسو و مشابه دانست, چنانچه اگر در برهه های افزایشی, قیمت ها در بازار به صورت بی رویه و بی منطق رشد می کرد, در حال حاضر هم قیمت ها بی رویه در حال ریزش است, هرچند وجه مشترک هر دوی این بازارها نبود مصرف کننده واقعی است.

معاملات نخستین روز هفته در بازار آهن با رکود و ثبات نسبی قیمت ها دنبال شد. از همین رو فروشندگان آهن نیز در انتظار ثبات قیمت ها هستند.

اولین نفری باشید که اخبار آهن آلات و مقالات تخصصی را دریافت میکند

اشتراک گذاری
تلگرام
پرینت
فیسبوک
تویتر
لینکدین
ایمیل

مطالب مرتبط

افزایش قیمت آهن تا کجا ادامه دارد؟

افزایش قیمت آهن تا کجا ادامه دارد؟

افزایش قیمت آهن تا کجا ادامه دارد؟ قیمت آهن در بازار آهن در مسیر رشد قرار گرفته است تا جایی که می توان گفت هم اکنون در سومین هفته رشد

کارخانه آهن با فن آوری ایرانی افتتاح می شود

کارخانه آهن با فن آوری ایرانی افتتاح می شود

کارخانه آهن با فن آوری ایرانی افتتاح می شود ساخت تجهیزات و اتوماسیون احیای مستقیم بافت توسط شرکت های داخلی کارخانه احیا مستقیم فولاد بافت با سرمایه گذاری 600 میلیارد

قیمت آهن گران شد

قیمت آهن گران شد

قیمت آهن گران شد مدتی است بازار آهن متاثر از برخی جریانات حمایتی ویژه از زنجیره تامین فولاد کشور, بدون توجه به تقاضای واقعی بازار, مصمم به موضع گیری افزایشی

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.

سایر محصولات

ما اجتماعی هستیم

جدیدترین ها

خبرنامه پیامکی

با عضویت کاملا رایگان همیشه قیمت ها در دستان شماست

منوی سریع