رفتن به محتوا

بازار آهن در آرامش

بازار آهن در آرامش
بازار آهن در آرامش

فهرست

بازار آهن در آرامش

هفته اخیر بیلت سی ای اس (کشورهای مشترک المنافع) بیشتر در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس خریدار داشت. اخیرا عربستان در ۳۶۰ دلار در هر تن سی اف آر و امارات در ۳۸۰ دلار در هر تن سی اف آر از سی ای اس بیلت خریداری کرده اند.

در بازار چین بیلت سی ای اس ۳۷۱ تا ۳۷۲ دلار در هر تن سی اف آر است در حالی که درخواست ها از ۳۶۸ دلار بالاتر نیست.

خریداران ترکیه هم که هفته های گذشته خرید زیادی داشته اند در هفته ای که گذشت به دنبال خرید بیلت سی ای اس در ۳۴۵ تا ۳۵۰ دلار در هر تن سی اف آر معادل ۳۳۰ تا ۳۳۵ دلار در هر تن فوب بودند.

به طور میانگین قیمت بیلت صادراتی سی ای اس ۱۳ دلار در هر تن نسبت به اوایل هفته قبل ارزان تر شده و ۳۳۰ تا ۳۳۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه نرخ گذاری می شود.

بی رمقی بازار اسلب در شرق آسیا

اسلب وارداتی در جنوب شرق آسیا و خاور دور با توجه به رکود بازار آهن , هفته اخیر کمی افت داشت. فروشندگان آهن نگران افت قیمت ورق گرم که بازار اصلی مصرف کننده اسلب است نیز بودند.

آخرین قیمت اسلب وارداتی ۵ دلار ارزان تر شده و ۳۴۵ تا ۳۵۵ دلار در هر تن سی اف آر ثبت شد. اسلب سی ای اس ۳۵۵ تا ۳۷۰ دلار در هرتن سی اف آر به بازار جنوب شرق آسیا پیشنهاد می شد.

به گزارش metal bulletin در جنوب شرق آسیا خریدار اصلی اسلب وارداتی اندونزی است که به دلیل محدودیت های فعالیت بازارآهن جهت کنترل کووید-۱۹ بازار آن در سکوت است و تقاضا ندارد.

جدیدترین اخبار بازار آهن
جادوگران صادرات آهن ایران

جادوگران صادرات آهن ایران پس از اینکه روند کاهشی قیمتها در بازار جهانی فولاد با کنترل نسبی شیوع کرونا متوقف

قیمت گذاری آهن چالش دولت

قیمت گذاری آهن چالش دولت چند سالی است قیمت گذاری در حلقه های گوناگون زنجیره فولاد به دردسری بزرگ تبدیل

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی سریع