بازار میلگرد کاهش قیمت را تجربه می کند

بازار میلگرد کاهش قیمت را تجربه می کند

برآوردها برای قیمت میلگرد در ماه مارس منفی و بدبینانه است, چرا که نگرانی ها در رابطه با شیوع گسترده تر کرونا در سطح جهان و اثر آن بر بازارآهن و صنایع وابسته به آن بیشتر شده است.

یک ماه قبل چشم انداز آینده بازارها با ثبات یا رو به رشد بود, ولی دیگر خبری از آن خوش بینی ها نیست.۸۸ درصد از حاضران در یک نظرسنجی اخیر موسسه پلاتس بر این باور بودند که قیمت قراضه ماه مارس کمتر می شود و ۱۲درصد دیگر به ثبات قیمت ها امیدوار بودند. کسی امیدی به رشد قیمت در ماه مارس نداشت.

آخرین قیمت سنگین کلاس ۱ و ۲ خلوص ۲۰-۸۰ در ترکیه ۲ دلار نسبت به جمعه افت داشته ۲۷۳ دلار هر تن سی اف آر ترکیه شنیده شده است. انتظار می رود معاملات بعدی بین ۲۶۵ تا ۲۷۰ دلار یا حتی کمتر باشد.

در این راستا قیمت میلگرد صادراتی ترکیه نیز در ماه مارس بین ۷۵ درصد حاضرین در نظرسنجی نزولی و از نظر ۱۲ درصد با ثبات برآورد شده است.

بازار بیلت سی ای اس در سکوت و انتظار

بازار صادرات بیلت سی ای اس فعالیت چندانی ندارد و همه در بازارهای جهانی در انتظار روشن تر شدن اوضاع نشسته اند. کمبود تقاضای محصولات فولادی در بازارهای خریدار بیلت سی ای اس, ثبات و افت جزئی بازار قراضه ترکیه در روزهای اخیر, و از همه مهم تر تداوم نگرانی ها در بازارهای آسیا در رابطه با شیوع کرونا بازارهای جهانی را در ابهام فرو برده است.

البته عرضه بیلت سی ای اس نیز کمتر شده و بیلت روسیه ۴۱۰ دلار و بیلت اوکراین و بلاروس ۴۰۰ دلار هر تن فوب شنیده شده است.در جنوب شرق آسیا قیمت ۴۳۰ تا ۴۴۰ دلار هر تن سی اف آر است, ولی خریداران به دنبال ۴۱۰ تا ۴۲۰ دلار هر تن سی اف آر بودند.

در ترکیه خریداران به دنبال ۴۰۰ دلار هر تن سی اف آر معادل ۳۸۵ دلار هر تن فوب بودند. به طور متوسط قیمت بیلت صادراتی سی ای اس ۳ دلار افت هفتگی داشته ۳۹۷ دلار هر تن فوب است.

فروشندگان آهن در سردرگمی

با افت و خیز هایی که بازار آهن طی چند روز گذشته تجربه کرده, فروشندگان آهن و تولید کنندگان بازارآهن دچار سردرگمی شده اند و به گفته آنها آهن در حال حاضر قیمت خود را پیدا نکرده است.دیروز اغلب تولید کنندگان نرخ های پیشنهادی فروش را مطرح نکرده و فروش را به صورت توافقی اعلام کردند.

مفید بود?

امتیاز دهید

اشتراگ گذاری در telegram
Telegram
اشتراگ گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراگ گذاری در twitter
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست بازار میلگرد کاهش قیمت را تجربه می کند

شبکه های اجتماعی

جدیدترین ها

عضویت در خبرنامه

خبرنامه پیامکی

با عضویت کاملا رایگان همیشه قیمت ها در دستان شماست