1 امتیاز5/5

بازگشت قیمت آهن در بازار آهن

مدیرعامل فولاد کویر گفت: لازم است هم دولت و هم تولیدکنندگان به مکانیسم عرضه در بورس کالا کمک کنند تا با افزایش عرضه ها و منظم شدن آن, شاهد تعادل و کشف بهتر قیمت محصولات فولادی باشیم.

احمد خوروش, مدیر عامل فولاد کویر گفت: وزارت صنعت, معدن و تجارت نقشه راه صحیحی را برای تنظیم بازار فولاد کشور در پیش گرفته که اختصاص صادرات مقاطع فولادی صرفا برای تولیدکنندگان یا نمایندگان آن ها و همچنین تعیین کف عرضه در بورس کالا از آن جمله است.

وی افزود: اگر عرضه شمش در بورس کالا به درستی و به میزان مناسب صورت پذیرد, هم قیمت میلگرد و سایر مقاطع فولادی که به دست مصرف کننده می رسد, معقول خواهد شد و هم واحدهای تولیدی مجبور به خرید مواد اولیه با قیمت های گران نخواهند بود. ضمن اینکه با مکانیسم عرضه و تقاضا, قیمت واقعی کشف شده و دست دلالان از القای هیجانات غیر واقعی به بازار کوتاه خواهد شد.

خوروش ادامه داد: فولاد کویر به عنوان یک تولیدکننده بخش خصوصی پیش قدم شده و میلگرد تولیدی خود را در بورس عرضه می کند اما اگر سایر واحدهای تولیدی به دولت در این مسیر کمک نکنند, قطعا قیمت فولاد در بازار تنظیم نخواهد شد, همچنین در این مسیر تسهیل فرآیند پذیرش و معاملات بورس نیز کمک کننده است.

مدیرعامل فولاد کویر گفت: بنابراین لازم است هم دولت و هم تولیدکنندگان به مکانیسم عرضه در بورس کالا کمک کنند تا با افزایش عرضه ها و منظم شدن آن, شاهد بازگشت قیمت محصولات فولادی به قیمت های واقعی باشیم.

با افت قیمت های پایه محصولات فولادی در بورس کالا به نظر می رسد بازارآهن در هفته جاری در آستانه کاهش قیمت آهن باشد. کارشناسان معتقدند عرضه محصولات فولادی در بورس کالا طی هفته جاری می تواند روند قیمت ها را در این هفته مشخص کند.

1 امتیاز5/5