تنظیم بازار آهن در معامله آهن

تنظیم بازار آهن در معامله آهن

شنیده ها حاکی از این است که در جلسه کارگروه تنظیم بازارآهن که دقایقی پیش خاتمه یافت, تصمیمات مهمی در مورد قیمت شمش و محصولات فولادی در بورس کالا گرفته شد.

کارگروه تنظیم بازار امروز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت تصویب کرد که تا اطلاع ثانوی, قیمت پایه عرضه شمش فولادی در بورس کالا, معادل ۸۸ درصد قیمت فوب شمش صادراتی ایران در خلیج فارس, ضربدر در نرخ ارز نیمایی باشد.

همچنین مقرر شد که سقف رقابت در معاملات شمش فولادی در بورس کالا, ۱۲ درصد باشد. پیش از این, قیمت پایه شمش فولادی, معادل ۸۳ درصد قیمت فوب شمش صادراتی ایران بود.

در مورد قیمت میلگرد نیز در جلسه کارگروه تنظیم بازار تصمیم گیری شد. بر این اساس, قیمت پایه عرضه میلگرد در بورس کالا, ۹ درصد بالاتر از میانگین قیمت هفتگی شمش فولادی خواهد بود و سقف رقابت در معاملات میلگرد نیز ۱۰ درصد خواهد بود.

قیمت ورق گرم و ورق سرد

در جلسه کارگروه تنظیم بازار, قیمت ورق گرم در معاملات بورس کالا, ۹۰ درصد قیمت جهانی تصویب شد و سقف رقابت در معاملات ورق گرم نیز ۱۰ درصد خواهد بود.

قیمت پایه ورق سرد در معاملات بورس کالا, تا اطلاع ثانوی, ۲۰ درصد بالاتر از قیمت میانگین کشف شده ورق گرم تحویلی به مشتریان خواهد بود و سقف رقابت در معاملات ورق سرد, ۵ درصد خواهد بود.

این تصمیمات موقتی است

نکته مهم در مصوبات امروز کارگروه تنظیم بازار این است که فرمول های اعلام شده برای قیمت آهن و محصولات فولادی موقتی خواهد بود. قرار است بسته پیشنهادی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در کمیته تخصصی فولاد کارگروه تنظیم بازار بررسی شود.

پس از بررسی های کمیته تخصصی فولاد, نتیجه کار در کارگروه تنظیم بازار, بررسی و تصویب خواهد شد و چیزی که نهایتاً به تصویب کارگروه تنظیم بازار می رسد, جای مصوبات امروز این کارگروه را خواهد گرفت.

مفید بود?

امتیاز دهید

اشتراگ گذاری در telegram
Telegram
اشتراگ گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراگ گذاری در twitter
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست تنظیم بازار آهن در معامله آهن

شبکه های اجتماعی

جدیدترین ها

عضویت در خبرنامه

خبرنامه پیامکی

با عضویت کاملا رایگان همیشه قیمت ها در دستان شماست