تولید آهن با برنامه جلو می رود

تولید آهن با برنامه جلو می رود
تولید آهن با برنامه جلو می رود

تولید آهن با برنامه جلو می رود

بررسی آمار عملکرد فولاد سازان کشوردر دوره ۹ ماهه امسال ( منتهی به آذر) گویای تولید شمش فولاد به میزان ۱۹ میلیون و ۶۴۸ هزار تن است که بالغ بر ۷۵.۵ درصد برنامه پیش بینی تولید ۲۶ میلیون تنی را نشان می دهد.

جداول آماری انجمن تولید کنندگان فولاد ایران از رشد پنج درصدی تولید شمش فولادی در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال که ۱۸ میلیون و ۷۰۹ هزار تن بود, خبر می دهد.

رشد ۱۱ درصدی بیلت و بلوم

آمار ۹ ماهه امسال نشان دهنده تولید ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تن بیلت و بلوم دارد و در مقایسه با ۱۰ میلیون و ۴۷۰ هزار تن عملکرد دوره مشابه سال گذشته, افزایش ۱۱ درصدی دارد.

سهم بیلت و بلوم از مجموع شمش فولادی در دوره این گزارش سهم ۵۹ درصدی را نشان می دهد.

تولید بیش از هشت میلیون تن شمش اسلب

جداول مورد بررسی انجمن یاد شده حاکی از آن است در دوره این گزارش, هشت میلیون و ۴۸ هزارتن شمش اسلب آهن تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته, افت دو درصدی دارد.

میزان تولید اسلب آهن در ۹ ماهه پارسال ( منتهی به آذر) هشت میلیون و ۲۳۹ هزار تن ثبت شده بود.

تولیدات فولادی

آمار تولیدات فولادی ( مقاطع طویل و تخت) تولید ورق در مجموع ۱۵ میلیون و ۱۶۰ هزار تن را نشان می دهد که در مقایسه با ۱۴ میلیون و ۱۳۵ هزارتن در مدت ۹ ماهه پارسال ( منتهی به آذر) افزایش هفت درصدی داشت.

سهم مقاطع طویل فولادی هفت میلیون و ۶۲۹ هزار تن ثبت شد و مقاطع تخت فولادی ورق گرم هم هفت میلیون و ۵۳۱ هزار تن را نشان می دهد.

عملکرد مقاطع طویل فولادی ( انواع تیرآهن, انواع میلگرد, انواع نبشی, انواع ناودانی و سایر مقاطع) نسبت به دوره ۹ ماهه ۹۷ که ۶ میلیون و ۹۳۳ هزار تن بود, رشد ۱۰ درصدی دارد.

همچنین تولید مقاطع تخت فولادی (ورق گرم, ورق سرد و ورق پوششدار) نیز نسبت به ۹ ماهه ابتدایی پارسال که هفت میلیون و ۲۰۲ هزار تن بود, رشد پنج درصدی را نشان می دهد.

میلگرد با سهم ۸۱ درصدی

مرور آمارهای مقاطع تولیدی در بخش طویل گویای آن است که در ۹ ماهه امسال ۶ میلیون و ۱۸۶ هزار تن میلگرد تولید شد که در بخش مقاطع طویل سهم ۸۱ درصدی را به خود اختصاص داد.

عملکرد ۹ ماهه ۹۸ نسبت به تولید پنج میلیون و ۶۵۳ هزار تن میلگرد در دوره مشابه پارسال گویای رشد ۹ درصدی در بازار میلگرد است.

تیرآهن و سایر مقاطع ۱.۴ میلیون تن

جداول مورد بررسی انجمن مزبور حاکی است که در دوره مورد بررسی میزان تولید تیرآهن و سایر مقاطع در مجموع یک میلیون و ۴۴۳ هزار تن ثبت شد که سهم تیرآهن ۱۰.۷ درصد و نبشی, ناودانی و سایر مقاطع هم به ۶۲۱ هزار تن رسید.

میزان تولید تیرآهن در ۹ ماهه امسال ۸۲۲ هزار تن شد که درمقایسه با دوره مشابه پارسال افزایش ۱۴ درصدی در بازار تیرآهن دارد و در زمینه نبشی, ناودانی و سایر مقاطع هم شاهد رشد ۱۱ درصدی هستیم, عملکرد دوره مشابه در سال ۹۷ رقم ۵۶۰ هزار تن را نشان می دهد.

تولید ۲۱.۴ میلیون تن آهن اسفنجی

بررسی آمار۹ماهه امسال گویای تولید ۲۱ میلیون و ۴۳۳ هزار تن آهن اسفنجی است که در مقایسه با عملکرد دوره مشابه در سال گذشته رقم هشت درصدی را ثبت کرد.

ایران در بین فولاد سازان جهان رتبه دوم تولید کنندگان آهن اسفنجی را بعد از هند به خود اختصاص داده است.

میزان تولید آهن اسفنجی در۹ماهه منتهی به آذر پارسال رقم ۱۹ میلیون و ۸۲۶ هزار تن را نشان داد.

ایران اکنون در جایگاه دهمین فولاد ساز جهان قرار گرفته و انتظار می رود با دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تن درسال ۱۴۰۴ به رتبه هفتمین تولید کننده فولاد برسد.

افزایش قیمت آهن در بازار

مبادلات روز شنبه ۱۲ بهمن ماه با رشد قیمت آهن دنبال شد. در این روز اغلب تولیدکنندگان نرخ های پیشنهادی فروش را با افزایش قیمت آهن اعلام کردند. به گفته تولیدکنندگان, کمبود آهن اسفنجی و آهن قراضه و همچنین افزایش قیمت ها در بورس کالا عامل رشد قیمت آهن در بازار آهن شده است.

اولین نفری باشید که اخبار آهن آلات و مقالات تخصصی را دریافت میکند

اشتراک گذاری
تلگرام
پرینت
فیسبوک
تویتر
لینکدین
ایمیل

مطالب مرتبط

افزایش قیمت آهن منطقی بوده است

افزایش قیمت آهن منطقی بوده است

افزایش قیمت آهن منطقی بوده است مشاور هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) گفت: افزایش این روزهای قیمت آهن غیرمنطقی و عجیب و غریب نیست و از شرایط بازار آهن تبعیت

تامین بازارآهن و رشد قیمت آهن

تامین بازارآهن و رشد قیمت آهن

تامین بازارآهن و رشد قیمت آهن رضا رحمانی وزیر صنعت, معدن و تجارت در جریان بازدید از شرکت های فولاد سفیددشت و ورق خودروی چهارمحال و بختیاری گفت: فولادمبارکه تامین

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.

سایر محصولات

ما اجتماعی هستیم

جدیدترین اخبار

افزایش صادرات آهن ایران

افزایش صادرات آهن ایران

افزایش صادرات آهن ایران علیرغم تحریم های دوباره ایالات متحده که بر علیه تجارت فولاد با ایران وضع شده است. تولید کنندگان اصلی آهن ایران, به استثنای کارخانه های کوچک بخش خصوصی, در 10 ماهه نخست سال جاری ایران (تا
منوی سریع