1 امتیاز5/5

تولید فولاد مازاد و مشکل صادرات

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد با بیان اینکه گویا بسته شدن مغازه های فروشندگان آهن برای کسی مهم نیست,گفت: نامه نگاری متعددی با وزیر صنعت برای ارائه مشکلات خود و وضعیت بازار مطرح کرده ایم اما متأسفانه هنوز وزیر پاسخی به درخواست ,های ما نداده است.

تولید فولاد مازاد و مشکل صادرات

حمیدرضا رستگار, با اشاره به اینکه علی رغم تمام اعتراضات در بلاتکلیفی بازار آهن و فولاد همچنان رکود در بازار حاکم است, اظهارداشت: متأسفانه به دلیل کاهش مصرف آهن و فولاد در بازار داخلی و اعمال محدودیتهای صادارتی تولیدکنندگان و فروشندگان آهن این بخش در شرایط مناسبی قرار ندارند.

وی با بیان اینکه اگر تعداد صادرکنندگان فولاد را به فرض 20 واحد در نظر بگیریم در حال حاضر 15 واحد امکانات صادرات نداشته و به نوعی بازارصادارتی در انحصار 5 واحد قرار گرفته است, افزود: به اعتقاد ما قیمت گذاری و صادرات محصولات فولادی غیر شفاف است و همین موضوع عاملی شده تا بازار با مشکلات زیادی روبه رو شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن در ادامه صحبتهای خود با اعلام اینکه گویا بسته شدن مغازه های فروشندگان آهن برای کسی مهم نیست, گفت: نامه نگاری متعددی با وزیر صنعت برای ارائه مشکلات خود و وضعیت بازار مطرح کرده ایم اما متأسفانه هنوز وزیر پاسخی به درخواستهای ما نداده است.

رستگار اضافه کرد: واقعا نمی دانیم این تصمیم های غیرکارشناسی در حوزه آهن و فولاد آن هم در سال رونق تولید چه معنایی دارد, تصریح کرد: آقایان چندین بازار اعلام کرده ایم نیاز بازار داخلی به فولاد 16 تا 17 میلیون تن است اما در حال حاضر تولیدکنندگان 25 میلیون تن فولاد تولید می کنند. با این حجم از مازاد تولید چه کنند؟ مگر نه اینکه بازار داخل اشباح شده چرا موانع صادارتی را بر نمی دارید؟

نزول قیمت آهن

در نخستین روز از هفته پیش رو قیمت آهن از سوی خصوصی ها از جمله اصفهان در و فولادسازان جم کاهش قیمت ۳۰ و ۵۶ تومانی را در هر کیلو تجربه کردند. در این روز, مقاطع فولاد بدون تغییر نرخ از سوی نوردکاران عرضه شد.

1 امتیاز5/5