4 امتیاز4.3/5

تولید میلگرد آلیاژی از توانمندی های ایران

با بهره گیری از چنین فرصت هایی به تولید کنندگان داخلی با استفاده از تجهیزات و جدیت بدون نیاز به خارج به سوی تولید بروند و از سویی وابستگی تولید کنندگان کاهش یافته و در این صورت ارز کمتری خارج خواهد شد. این ارزی که به خرید خارجی اختصاص داده می شود تا محصولات خود را وارد ایران کند هم بر اشتغال زایی کمک بسزایی می کند هم وابستگی ایران را به کشورهای دیگر کاهش داده و مستقل و خودکفا خواهیم شد.

شرکت فولاد صنعت بناب در حوزه بومی سازی فولاد نقش بسزایی دارد از جمله کوره های القایی و دستگاه گرپ و خطوط نورد و دستگاه سرد کن اکسیژن که به صورت کامل در فولاد صنعت بناب ساخته می شود .

یکی از مهمترین بخش در خمیدگی سر میلگرد که با کمک اره آتشین که این دستگاه نیز توسط این شرکت ساخته می شود این موضوع به خوبی بر طرف شده است.

تولید میلگرد شاخه به قطر 6.5 تا کنون در ایران مقدور نبوده است اما الان این شرکت توانایی تولید این محصول را دارد تا پیش از این تولید میلگردهای شاخه 8 و 10 و 12 وجود داشت اما با همت ایرانیان میلگرد 6.5 هم اضافه شد.

در این روزهای پایان هفته قیمت میلگرد و مقاطع فولادی به صورت ثابت باقی مانده و بیشتر خصوصی ها تغییر قیمت را به هفته آینده واگذار کرده اند.

4 امتیاز4.3/5