2 امتیاز3/5

سنگ آهن با شرایط جدید

وزیر صنعت, معدن و تجارت با ارسال نامه ای به گمرک ایران, اعلام کرد: از ۱۵ خردادماه ۹۸, صادرات سنگ آهن تنها از طریق واحد تولیدکننده سنگ آهن, کنسانتره, گندله و یا نماینده رسمی آنها مجاز است.
به گزارش اخبار فلزات و به نقل از مهر, رضا رحمانی, وزیر صنعت, معدن و تجارت با ارسال نامه ای به میراشرفی, رئیس کل گمرک ایران, اعلام کرد: از 15 خردادماه 98, صادرات سنگ آهن تنها از طریق واحد تولیدکننده سنگ آهن, کنسانتره, گندله و یا نماینده رسمی آنها مجاز است.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:
(جناب آقای میراشرفی
رئیس کل محترم گمرک جمهوری اسلامی ایران
با سلام
احتراما به منظور ساماندهی صادرات بخش معدن و حصول اطمینان از برگشت ارز حاصل از صادرات و جلوگیری از تضییع حقوق دولت با استفاده از کارت های بازرگانی غیر, از تاریخ 15/‏03/‏98 صادرات محصولات سنگ آهن با کد تعرفه ای (HS) چهار رقمی 2601 صرفا از طریق واحدهای تولیدکننده سنگ آهن, کنسانتره و گندله آهن یا نماینده رسمی آنان و مطابق با روال جاری برای محصولات فولادی پس از تائید دفتر صنایع معدنی این وزارتخانه در سامانه فرامرزی گمرک امکان پذیر خواهد بود).

مقتضی است مشابه محصولات فولادی تعرفه های مذکور نیز در سامانه فرامرزی گمرک لحاظ شود.

با اتمام بررسی ها در مورد سایر مواد معدنی فهرست مواد معدنی دیگر از سوی معاونت امرو معادن و صنایع معدنی وزارت متبوع, مستقیما به جنابعالی اعلام خواهد شد تا مشابه سنگ آهن, آنها نیز در سامانه فرامرزی گمرک اقدام شود.

همین امر وبا توجه به تعطیلات پیش رو قیمت آهن در بازار آهن همچنان روند ثابتی را طی می کند. و اغلب فروشندگان آهن هیچ تغییر در قیمت فروش خود اعلام نکردند.

2 امتیاز3/5