شمش آهن امسال 3 درصد افزایش تولید داشت

شمش آهن امسال 3 درصد افزایش تولید داشت
شمش آهن امسال 3 درصد افزایش تولید داشت

شمش آهن امسال 3 درصد افزایش تولید داشت

بررسی عملکرد شرکت های بزرگ زنجیره فولاد ایران حاکی از تولید پنج میلیون و ۲۱۳ هزار و ۷۱۱ تن شمش و رشد سه درصدی آن در همسنجی با پارسال است. در این مدت تولید شمش فولاد مبارکه با افت چهار درصدی به دو میلیون و ۳۷۱ هزار و ۲۸۰ تن رسید.

فولاد خوزستان بدون تغییر نسبت به مدت مشابه پارسال ۹۸۰ هزار و ۱۲۱ تن تولید کرد و ذوب آهن با رشد ۹ درصدی درمقایسه با بهار ۹۸ به رکورد ۶۳۱ هزار و ۵۴۳ تن رسید.

در سه ماه نخست امسال تولید شمش فولاد آلیاژی ایران (بلوم) با ۳۹ درصد رشد به ۱۲۵ هزار و ۷۷۹ تن رسید, اما گروه ملی صنعتی فولاد ایران (بیلت) هیچ تولیدی نداشت.

همچنین فولاد کاوه جنوب (بیلت) ۲۹۵ هزار و ۲۴۵ تن (رشد ۱۶ درصدی), فولاد خراسان (بیلت) ۲۷۶ هزار و ۸۶۰ تن (بدون تغییر), فولاد چادرملو (بیلت) ۲۶۲ هزار و ۴۳ تن (رشد ۲۷ درصدی), آهن و فولاد ارفع (بیلت ) ۲۲۳ هزار و ۵۴۴ تن (رشد ۱۳ درصدی) و فولاد بناب (بیلت) ۴۷ هزار و ۲۹۵ تن (رشد ۸۷ درصدی) ثبت کردند. بررسی آمار خردادماه شرکت های یاد شده حاکی از تولید یک میلیون و ۷۶۹ هزار و ۵۳۵ تن شمش فولاد است که در مقایسه با خرداد ماه پارسال رشد ۱۰ درصدی داشته است.

قیمت آهن ثابت است

کاهش اندک قیمت آهن در بورس کالا از یکسو و از سوی دیگر ثبات نسبی قیمت ارز باعث شد تا قیمت آهن آلات در مبادلات روز شنبه با ثبات همراه باشد. گرچه در پایان وقت روز گذشته بازار میل به رشد قیمت داشت, اما جو کلی بازار و مبادلات حاکی از ثبات نسبی قیمت ها بود.

اولین نفری باشید که اخبار آهن آلات و مقالات تخصصی را دریافت میکند

اشتراک گذاری
تلگرام
پرینت
فیسبوک
تویتر
لینکدین
ایمیل

مطالب مرتبط

بازار آهن در تلاطم

بازار آهن در تلاطم

بازار آهن در تلاطم وقتی از نرخ جهانی میلگرد آجدار صحبت می شود, منظور نرخ صادراتی میلگرد آجدار کشور است که این روزها در بازار همسایگان ما بیشتر از ۴۰۰

شتاب افزایش قیمت آهن

شتاب افزایش قیمت آهن

شتاب افزایش قیمت آهن محمدحسین بابالو : قیمت ها در بازار مصنوعات فولادی با محوریت میلگرد درحال افزایش است و البته شتاب رشد نرخ دیروز شدیدتر از گذشته بود, گویا

کاهش قیمت آهن و سه دلیل مهم آن

کاهش قیمت آهن و سه دلیل مهم آن

کاهش قیمت آهن و سه دلیل مهم آن برای کاهش قیمت آهن نادر سلیمانی, عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران راه های کاهش قیمت آهن را بررسی کرده است.

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.

سایر محصولات

ما اجتماعی هستیم

جدیدترین اخبار

تحریم فلزات بی تاثیر است

تحریم فلزات بی تاثیر است

تحریم فلزات بی تاثیر است مدیرکل صنایع معدنی وزارت صنعت, معدن و تجارت (صمت) گفت: اعمال محدودیت برای صنایع فلزی معدنی نه تنها ایجاد مشکل و محدودیت نکرد, بلکه فرصت هایی نیز ایجاد کرد تا توان تولید داخل افزایش یافته
منوی سریع