1 امتیاز5/5

فولاد ایران در جمع غول فولاد جهان

ایران با سهم 1.4 درصدی در تولید جهانی فولاد همچنان دهمین فولادساز برتر جهان است.

به گزارش اخبار فلزات و به نقل از پایگاه خبری ایمیدرو, تولید فولاد ایران در آوریل 2019 میلادی2.2 میلیون تن بود که حاکی از سهم 1.4 درصدی در تولید جهانی این محصول است. ایران با این میزان تولید فولاد توانست جایگاه خود را به عنوان دهمین فولادساز جهان تثبیت کند.

طی مدت یادشده , چین با تولید 85 میلیون تن فولاد در رتبه نخست جهان جای گرفت و 54.3 درصد تولید فولاد جهان را به ثبت رساند. همچنین هند با تولید 8.8 میلیون تن فولاد توانست 5.6 درصد تولید جهانی را به خود اختصاص دهد و در رتبه دوم قرار گیرد.

ژاپن و آمریکا نیز به ترتیب با تولید 8.6 میلیون تن و 7.4 میلیون تن در رتبه ها ی سوم و چهارم ایستادند. کره جنوبی به عنوان پنجمین فولادساز جهان توانست در آوریل 2019 میلادی 6 میلیون تن فولاد تولید کند.
طی سال گذشته ایران 4.2 میلیارد دلارفولادبه 63 کشور جهان صادر کرده است که از این میزان 82 درصد مربوط به 10 بازارعمده فولاد ایران در جهان است.

واما خبرهایی از بازار آهن تهران که در مبادلات نخستین روز از هفته جاری و پس از تعطیلات چند روزه اخیر قیمت آهن از سوی برخی از ذوبی ها با کاهش نرخ ۹۰ تومانی در هر کیلو مواجه شد. در این روز, ذوب بریس نیز قیمت آهن خود را با نرخ هر کیلو ۳۹۱۰ تومان در بازار غیر رسمی عرضه کرد.

1 امتیاز5/5