Skip to content

قیمت آهن آلات در آرامش نسبی

قیمت آهن آلات در آرامش نسبی
قیمت آهن آلات در آرامش نسبی

فهرست

قیمت آهن آلات در آرامش نسبی

گل گهر یک میلیون تن گندله در تیرماه تولید کرده و در تلاش است مجموع تولید سالانه را به سطح 14 میلیون تن برساند. نکته جالب گل گهر این است که گندله را با نرخ 12.3 میلیون ریال برای هر تن صادر کرده در حالی که نرخ فروش داخلی آن 8.9 میلیون ریال است.

کگهر نیز توانسته کنسانتره سنگ آهن خود را 8.3 میلیون ریال در هر تن بفروشد که میانگین آن در 6 ماه قبل از ( دی تا خرداد ) در سطح 3.87 میلیون ریال بوده است. همچنین کلوخه که به طور میانگین با نرخ 2.27 میلیون ریال به فروش می رسید در تیرماه با نرخ 4.27 میلیون ریال به فروش رسیده است.

یکی از اتفاقات این صنعت, بهره برداری از سنگ آهن سنگان است. در آن منطقه فولاد مبارکه 5 میلیون تن کنسانتره و گندله تولید می کند. این رقم برای فولاد خوزستان 2.5 میلیون تن است و دیگران همچون فولاد خراسان هم در حال بهره برداری هستند که بر سود ومعادن اثر غیر مستقیم دارد.

نهایتا اینکه رشد قیمت جهانی سنگ آهن میل به صادرات را بالا برده و از طرف دیگر تعدیل فرمول تعیین نرخ سنگ آهن و گندله بر اساس شمش فخور, میانگین نرخ را بالا برده است. این فضا به نفع سنگ آهن و فولادسازهایی است که در سنگان, طرح های خود را به بهره برداری رسانده اند.

قیمت آهن آلات در آرامش نسبی

روزگذشته در بازار شیب منفی قیمت آهن آلات تقریبا متوقف و برخی معاملات با قیمت های بالاتر نیز انجام شد. فروشندگان آهن معتقدند روند صعودی قیمت ها اندکی ادامه دارد, اما اغلب تولیدکنندگان در نرخ های پیشنهادی فروش نسبت به روز قبل تغییری اعلام نکردند و در انتظار تثبیت شرایط هستند.

جدیدترین اخبار بازار آهن
قیمت گذاری آهن چالش دولت

قیمت گذاری آهن چالش دولت چند سالی است قیمت گذاری در حلقه های گوناگون زنجیره فولاد به دردسری بزرگ تبدیل

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

منوی سریع