قیمت آهن با قیمت نفت در حال کاهش است

قیمت آهن با قیمت نفت در حال کاهش است
قیمت آهن با قیمت نفت در حال کاهش است

قیمت آهن با قیمت نفت در حال کاهش است

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران پیش بینی کرد که با کاهش یافتن قیمت جهانی نفت, در کوتاه مدت شاهد کاهش قیمت آهن باشیم, اما پس از شروع مجدد ساخت و سازها در آوریل آینده (اواسط بهار) رونقی را در قیمت و تقاضای فولاد در جهان شاهد خواهیم بود.

دکتر امیرحسین نادری افزود: به طور کلی وقتی قیمت نفت کاهش می یابد, قیمت سایر کامودیتی ها از جمله فولاد کاهشی خواهند شد, زیرا به طور طبیعی قیمت انرژی کاهش یافته و در نتیجه قیمت حمل و نقل نیز کاهش خواهد یافت.

وی گفت: از آنجایی که صنعت فولاد و مواد معدنی وابسته به انرژی هستند, باید انتظار کاهش قیمت در آنها داشته باشیم.

نادری خاطرنشان کرد: در مجموع افزایش یا کاهش قیمت آهن وابسته به تقاضا است, اگر ساخت و سازها رونق داشته باشد تقاضای سنگینی به بازار آهن وارد می کند.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا یادآور شد: این مسئله می تواند صنایع تبدیلی و پس از آن فلزات اساسی و سایر کامودیتی ها را را با رکود مواجه کند, هرچند بخش زیادی از این رکود طبیعی خواهد بود اما مثل رکود چند سال قبل را شاهد نخواهیم بود.

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران ادامه داد: با گرم شدن هوا موضوع ویروس کرونا جمع خواهد شد, اما در بلند مدت نیز چون این صنایع انرژی بر هستند کاهش قیمت نفت می تواند به کاهش قیمت و تقاضای آنها بیانجامد.

وی با اشاره به چین به عنوان بزرگترین تولید کننده و مصرف کننده فولاد در جهان گفت: با مشکلات به وجود آمده, دولت چین با سیاست های حمایتی حساب شده به بخش فولاد این کشور کمک می کند.

نادری ادامه داد: برای چینی ها ۲ موضوع اشتغال و حفظ مزیت صادراتی بسیار مهم است و به همین دلیل همواره عملکرد با صلابتی در حوزه حمایت از صنایع خود داشته اند.

قیمت فلزات در چین نزولی است

قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد در چین در روز دوشنبه با 2.3 دلار کاهش 87.2 دلار معامله شد.

سنگ آهن عیار ۶۵ درصد نیز با همین میزان کاهش 102.2 دلار معامله شد.

شمش فولاد درچین با 0.57 دلار افزایش 444.71 دلار معامله شد.

اولین نفری باشید که اخبار آهن آلات و مقالات تخصصی را دریافت میکند

اشتراک گذاری
تلگرام
پرینت
فیسبوک
تویتر
لینکدین
ایمیل

مطالب مرتبط

قیمت آهن جهانی در شیب ملایم نزولی

قیمت آهن جهانی در شیب ملایم نزولی

قیمت آهن جهانی در شیب ملایم نزولی جریان عمومی در بازارهای جهانی مصنوعات فولادی میل به افت قیمت آهن را نشان می دهد اگرچه به نسبت بازارهایی متعادل و با

افزایش عرضه آهن و ریزش قیمت آهن

افزایش عرضه آهن و ریزش قیمت آهن

افزایش عرضه آهن و ریزش قیمت آهن با همت تلاشگران ذوب آهن اصفهان تا پایان 13 اسفند ماه با تولید 2 میلیون و 412 هزار و 683 تن چدن مذاب

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر محصولات

ما اجتماعی هستیم

جدیدترین اخبار

بازار میلگرد و آهن آلات ملتهب است

بازار میلگرد و آهن آلات ملتهب است

بازار میلگرد و آهن آلات ملتهب است این روز ها بازار میلگرد و آهن آلات ملتهب است, صدای سازندگان و خریداران آهن را درآورده است. مدتی است که شاهد افزایش قیمت پروفیل, قیمت تیرآهن و قیمت میلگرد هستیم که رشد
منوی سریع