قیمت آهن در بازار آهن کاهش یافت

قیمت آهن در بازار آهن کاهش یافت
قیمت آهن در بازار آهن کاهش یافت

قیمت آهن در بازار آهن کاهش یافت

تکلیف دولت در قیمت گذاری فولاد مشخص نیست.

بهادر احرامیان عضو هیات مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت:روند تصمیم گیری دولت در بخش فولاد و تنظیم بازار نشان می دهد که هنوز در این حوزه ابهاماتی وجود دارد و تکلیف دولت در قیمت گذاری فولاد نامشخص است.

وی تصریح کرد: قیمت میلگرد در ایران نسبت به سایر کشورها ارزان تر و حتی با نرخ قراضه یکسان است و اینکه چرا دولت بطور دائم با ورود به بازار و مصوبات دستوری به دنبال کنترل قیمت ها است جای سوال دارد.
احرامیان افزود:متاسفانه سیاست دستوری دولت در بازار فولاد همزمان با دستور العملهای ارزی روبرو شده است که این موضوع تاثیر مستقیم در کاهش صادرات خواهد داشت.

وی تصریح کرد: اعتقاد داریم هزینه صادرات در سال ۹۸با مصوبه ارزی بانک مرکزی افزایش خواهد یافت و این مهم سبب توقف صادرات برخی محصولات طویل خواهد شد و هم اکنون برخی از تولید کنندگان فولاد ایران با احتیاط بیش تری اقدام به تجارت این کالا می کنند .

احرامیان گفت: خریداران خارجی فولاد در ایران بطور دقیق سیاست های دولت در بخش صادرت را کنترل می کنند و در شرایطی که شاهد افزایش ریسک تجاری با ایران باشند , چانه زنی آنها برای تخفیف بیشتر از محصولات فولادی افزایش می یابد.

عضوهیات مدیره انجمن فولاد افزود: کنترل دولت در بازار صادراتی سبب انباشت محصول درداخل و در نهایت کاهش قیمت ها را به همراه دارد و هم اکنون به تدریج شاهد این موضوع در معاملات فولاد هستیم.

وی گفت: انجمن تولید کنندگان فولاد ایران همواره نظرات مشورتی را به وزارت صمت برای بهبود روند تصمیم گیری ها داده است و همواره تعامل خوبی بر قرار بوده اما انتظار تولید کنندگان فولاد این است که یک بار برای همیشه دولت تکلیفش را با قیمت فولاد مشخص کند.

نوسان آرام قیمت آهن

به رغم اینکه به دلیل کمبود تقاضا در بازار آهن جو ناپایداری حاکم است, اما تولید کنندگان همچنان در برابر کاهش قیمت آهن مقاومت می کنند. استدلال آنها این است که تهیه مواد اولیه مشکل شده است و فروش با قیمت های پایین توجیه اقتصادی ندارد.

اولین نفری باشید که اخبار آهن آلات و مقالات تخصصی را دریافت میکند

اشتراک گذاری
تلگرام
پرینت
فیسبوک
تویتر
لینکدین
ایمیل

مطالب مرتبط

قیمت آهن 4 دلار کاهش یافت

قیمت آهن 4 دلار کاهش یافت

قیمت آهن 4 دلار کاهش یافت سنگ آهن ۶۲ درصد در چین در روز چهارشنبه با ۳.۸ دلار کاهش ۹۰.۷ دلار معامله شد. قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد با ۳.۸

صادرات آهن و ثبات قیمت آهن

صادرات آهن و ثبات قیمت آهن

صادرات آهن و ثبات قیمت آهن ذوب آهن اصفهان به عنوان یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان محصولات ساختمانی در چند ماه اخیر با مشکل تامین مواد اولیه روبه رو

عوارض صادرات فولاد امکان لغو شدن دارد

عوارض صادرات فولاد امکان لغو شدن دارد

عوارض صادرات فولاد امکان لغو شدن دارد از ابتدای مهر ماه بخشنامه ای به گمرکات ابلاغ شد که طبق آن اغلب صنایع معدنی برای صادرات مشمول پرداخت عوارض شدند. طبق

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.

سایر محصولات

ما اجتماعی هستیم

جدیدترین ها

خبرنامه پیامکی

با عضویت کاملا رایگان همیشه قیمت ها در دستان شماست

منوی سریع