قیمت آهن دوباره کاهش یافت

قیمت آهن دوباره کاهش یافت

قیمت آهن دوباره کاهش یافت

خبرگزاری شین هوا روز سه شنبه از کاهش بهای سنگ آهن در بازارهای کالای دالیان چین خبر داد.

بر اساس این گزارش, بهای هر تن سنگ آهن برای تحویل در ماه ژانویه سال آینده میلادی, با 10.5 یوان کاهش (معادل 1.49 دلار) به 593.5 یوان رسید.
بهای جهانی سنگ آهن چین در حالی با کاهش روبرو شده است که به گزارش نشریه اس اند پی گلوبال پلتس, بهای این ماده معدنی در جمعه هفته گذشته (آخرین معاملات صورت گرفته در هفته گذشته) با افزایش قیمت آهن روبرو شده بود.

بر اساس این گزارش, بهای هر تن سنگ آهن با درجه خلوص 62 درصد هفته گذشته با 3 دلار و 95 سنت افزایش به 88 دلار و 95 سنت رسید.

از سوی دیگر بهای معاملات سنگ آهن در بازارهای چین برای تحویل در ماه سپتامبر نیز با 4 دلار و 10 سنت افزایش به 87 دلار و 5 سنت رسید.

بر اساس این گزارش, تجار فولاد بر این باورند افزایش بهای سنگ آهن بر میزان تقاضا در بازار آهن تاثیر گذار خواهد بود و سبب افزایش میزان فروش این فلز می شود.

بازار آهن در حال رکود

بازار آهن از رمق چندانی برخوردار نیست. از این رو تولیدکنندگان نرخ های اعلامی خود را با ثبات و بدون تغییر قیمت به بازار غیررسمی پیشنهاد دادند. در معاملات روز سه شنبه پنجم شهریورماه جاری, به جز شمش فولاد کیمیا که رشد ۲۰تومانی قیمت در هر کیلوگرم داشت سایر خصوصی ها نرخ های خود را با ثبات یا توافقی اعلام کردند.

پست های توصیه شده

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
15 + 9 =