Skip to content

قیمت آهن دوباره کاهش یافت

قیمت آهن دوباره کاهش یافت
قیمت آهن دوباره کاهش یافت

فهرست

قیمت آهن دوباره کاهش یافت

خبرگزاری شین هوا روز سه شنبه از کاهش بهای سنگ آهن در بازارهای کالای دالیان چین خبر داد.

بر اساس این گزارش, بهای هر تن سنگ آهن برای تحویل در ماه ژانویه سال آینده میلادی, با 10.5 یوان کاهش (معادل 1.49 دلار) به 593.5 یوان رسید.
بهای جهانی سنگ آهن چین در حالی با کاهش روبرو شده است که به گزارش نشریه اس اند پی گلوبال پلتس, بهای این ماده معدنی در جمعه هفته گذشته (آخرین معاملات صورت گرفته در هفته گذشته) با افزایش قیمت آهن روبرو شده بود.

بر اساس این گزارش, بهای هر تن سنگ آهن با درجه خلوص 62 درصد هفته گذشته با 3 دلار و 95 سنت افزایش به 88 دلار و 95 سنت رسید.

از سوی دیگر بهای معاملات سنگ آهن در بازارهای چین برای تحویل در ماه سپتامبر نیز با 4 دلار و 10 سنت افزایش به 87 دلار و 5 سنت رسید.

بر اساس این گزارش, تجار فولاد بر این باورند افزایش بهای سنگ آهن بر میزان تقاضا در بازار آهن تاثیر گذار خواهد بود و سبب افزایش میزان فروش این فلز می شود.

بازار آهن در حال رکود

بازار آهن از رمق چندانی برخوردار نیست. از این رو تولیدکنندگان نرخ های اعلامی خود را با ثبات و بدون تغییر قیمت به بازار غیررسمی پیشنهاد دادند. در معاملات روز سه شنبه پنجم شهریورماه جاری, به جز شمش فولاد کیمیا که رشد ۲۰تومانی قیمت در هر کیلوگرم داشت سایر خصوصی ها نرخ های خود را با ثبات یا توافقی اعلام کردند.

جدیدترین اخبار بازار آهن
قیمت گذاری آهن چالش دولت

قیمت گذاری آهن چالش دولت چند سالی است قیمت گذاری در حلقه های گوناگون زنجیره فولاد به دردسری بزرگ تبدیل

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

منوی سریع