قیمت فولاد بازار چین سقوط کرد

بازار-فولاد-چین-سقوط-کرد

قیمت فولاد بازار چین سقوط کرد

مرکز فولاد ایران :
بازار فولاد همچنان روند نزولی خود را ادامه می دهد. همچنان خریدها در بازارهای مختلف فولادی پایین است و همین موضوع باعث شده تا قیمت ها نیز روند کاهشی خود را ادامه دهد. در این میان مشکلات مربوط به سرمای هوا در چین و قوانین مرتبط با محیط زیست و آلودگی هوا باعث شده تا تقاضا برای سایر اقلام زنجیره نیز کاهش یابد. انتظار می رود تولید به زودی کاهش یابد و همین امر شاید بتواند بازار را با توازن روبه رو سازد.

واردات سنگ آهن به چین در کف ۵ ماه اخیر

آمار نشان می دهد چین در نوامبر سال جاری ۲۵/ ۸۶ میلیون تن سنگ آهن وارد کرده که به پایین ترین سطح ۵ ماه گذشته رسید. میزان واردات نوامبر نسبت به اکتبر ۲ درصد افت داشت. ظاهرا کاهش حاشیه سود کارخانه ها و افت تقاضا واردات را پایین آورد. و این امر باعث کاهش قیمت آهن می شود. همچنین نسبت به نوامبر ۲۰۱۷ نیز واردات سنگ آهن به چین ۹ درصد افت داشته است. بین ژانویه تا نوامبر نیز ۷/ ۹۷۷ میلیون تن سنگ آهن به این کشور وارد شده که ۲ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد.

میلگرد در چین ارزان تر شد

قیمت میلگرد صادراتی چین با توجه به جو منفی بازار نزولی بوده است و انتظار می رود این روند فعلا ادامه داشته باشد. به گزارش فولاد ایران, قیمت پیشنهادی فعلی میلگرد صادراتی چین ۴۸۵ تا ۴۹۰ دلار در هر تن فوب است در حالی که یک هفته قبل ۴۹۵ تا ۵۰۰ دلار در هر تن فوب بود. در بازار میلگرد نسبت به یک هفته قبل ۱۲ دلار در هر تن افت داشته و ۵۶۴ تا ۵۸۲ دلار شده است.

بازار بیلت سی آی اس تحت فشار

جو بازار بیلت سی آی اس منفی است. از یک طرف قیمت پایین آهن وارداتی در ترکیه بر بازار بیلت سی آی اس اثر منفی گذاشته و از طرف دیگر عرضه کننده ها حاضر نیستند تخفیف بیشتر بدهند. به گزارش فولاد ایران, قیمت فعلی بیلت صادراتی سی آی اس ۴۳۵ دلار در هر تن فوب است که در ثبات مانده و چون در کشور چین بهبودهایی در بازار مشاهده نشده عرضه کننده های سی آی اس در مقابل کاهش قیمت مقاومت می کنند. در بازار آسیا تقاضای بیلت سی آی اس در سطح متوسط است و آخرین قیمت ۴۶۵ تا ۴۷۰ دلار در هر تن سی اف آر شنیده شده است.

منبع : دنیای اقتصاد

پست های توصیه شده

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 − 24 =