رفتن به محتوا

قیمت میلگرد چین و تقاضا افزایش یافت

قیمت میلگرد چین و تقاضا افزایش یافت
قیمت میلگرد چین و تقاضا افزایش یافت

فهرست

قیمت میلگرد چین و تقاضا افزایش یافت

جایی برای کاهش بیشتر قیمت نقدی میلگرد فولادی ساختمانی در چین در کوتاه مدت وجود ندارد, افزایش تقاضا از جانب زیرساخت از قیمت میلگرد حمایت خواهد کرد و باعث کاهش موجودی خواهد شد.

به گزارش SMM, افزایش تقاضا از قیمت میلگرد ساختمانی حمایت خواهد کرد. همچنین, با وجود افزایش تولید میلگرد توسط فولادسازان, افزایش تقاضا باعث کاهش موجودی خواهد شد.

میانگین قیمت نقدی داخلی میلگرد در اواسط هفته جاری حدود ۳ هزار و ۵۶۱ یوآن بر تن بود که نسبت به اوایل هفته حدود ۴/ ۲ یوآن و نسبت به هفته پیش از آن حدود ۲۵ یوآن کاهش داشت.

احداث پروژه های جدید زیرساخت, عامل اصلی تقاضا در کوتاه مدت خواهد بود. بیش از ۹۰ درصد شرکت های مرتبط با پروژه های زیرساختی خبر از افتتاح پروژه های جدید داده اند. این در حالی است که حدود ۶۱ درصد شرکت های ساختمان سازی اعلام کردند که پروژه های جدید خواهند داشت.

در چین تا روز ۲۶ آوریل, نرخ بازگشت به کار کارگران پروژه های ساختمانی به آرامی افزایش داشته و به بیش از ۹۳ درصد رسیده است.

در بخش زیرساخت نیز نرخ بازگشت به کار به ۵/ ۹۴ درصد رسیده است که نسبت به آخر ماه مارس, حدود ۷/ ۳۴ درصد افزایش داشت. در بخش ساخت مسکن, نرخ بازگشت به کار با افزایش ۳/ ۵۶ درصدی نسبت به آخر ماه مارس, به ۹۲ درصد رسیده است.

بیشتر مناطق چین شاهد افزایش نرخ بازگشت به کار تا بیش از ۹۰ درصد بودند, اما به دلیل قوانین سختگیرانه برای جلوگیری از موج دوم شیوع ویروس کرونا, نرخ بازگشت به کار در شمال شرقی چین ۸۰ درصد است.

حدود ۲۶ درصد شرکت های مصرف کننده میلگرد مشکلات تامین نقدینگی دارند که ممکن است پیشرفت پروژه های در دست اقدام را تحت تاثیر قرار دهد. اما با بازگشایی بازار مسکن و املاک در چین, برخی شرکت ها نسبت به کاهش مشکلات مالی خوش بین هستند.

حدود ۶۸ درصد شرکت های مصرف کننده میلگرد ساختمانی از برنامه های خود برای آغاز پروژه های جدید در سه ماه آینده خبر دادند و حدود ۳۶ درصد شرکت ها نیز با افزایش سرعت پروژه ها به دنبال جذب نیروی جدید کار هستند.

واما قیمت آهن آلات در مبادلات روز گذشته بازار آهن همچنان نزولی بود. افت قیمت آهن ادامه دار شده اما تولید کنندگان در برابر این کاهش مقاومت کرده و می گویند قیمت مواد اولیه با رشد همراه بوده و تولیدات فعلی امکان کاهش بیشتر را ندارند.

و بیشتر واحدهای تولیدی تغییر نرخی نسبت به روز قبل اعلام نکردند.

جدیدترین اخبار بازار آهن
جادوگران صادرات آهن ایران

جادوگران صادرات آهن ایران پس از اینکه روند کاهشی قیمتها در بازار جهانی فولاد با کنترل نسبی شیوع کرونا متوقف

قیمت گذاری آهن چالش دولت

قیمت گذاری آهن چالش دولت چند سالی است قیمت گذاری در حلقه های گوناگون زنجیره فولاد به دردسری بزرگ تبدیل

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی سریع