نزول بازار آهن و سنگ آهن

نزول بازار آهن و سنگ آهن

نزول بازار آهن و سنگ آهن

در ماه گذشته میلادی صادرات سنگ آهن هند ۱۹ درصد رشد ماهانه داشت و ۱۳/ ۲ میلیون تن ثبت شد. در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نیز رشد چشمگیری داشته, چراکه جولای ۲۰۱۸ این رقم ۱۷۰ هزار تن بود. علت رشد صادرات سنگ آهن هند در ماه فوق این بود که قیمت جهانی سنگ آهن در ژوئن و جولای سال جاری رشد چشمگیری داشته و میانگین قیمت ماهانه از ۱۰۸ دلار ژوئن به ۱۲۰ دلار در هر تن سی اف آر چین رسید. قیمت اوایل جولای به اوج پنج سال اخیر یعنی ۱۲۶ دلار نیز رسید.

آخرین قیمت میلگرد در بازار صادرات ترکیه ۴۶۰ تا ۴۶۵ دلار هر تن فوب بوده, ولی خریداران به دنبال ۴۵۰ تا ۴۵۵ دلار هر تن فوب بودند. باید دید پس از تعطیلات بازار میلگرد ترکیه چه روندی خواهد داشت. هفته گذشته بازار داخلی میلگرد ترکیه نیز در سکوت بوده قیمت های پپیشنهادی رسمی ۴۶۰ تا ۴۶۵ دلار در هر تن درب کارخانه بود, ولی خریداران این قیمت ها را بالا می دانند و به نظرشان منطقی پشت آن وجود ندارد.

هفته گذشته بازار بیلت جنوب شرق آسیا در ثبات نسبی بود, درحالی که محصولات فولادی در این منطقه با رکود تقاضا روبه روست. بیلت روسیه ۴۵۵ دلار هر تن سی اف آر است و معاملاتی در ۴۵۰ دلار در هر تن سی اف آر نهایی شد. بیلت مالزی نیز ۴۵۵ دلار در هر تن سی اف آر شنیده شد, ولی معامله ای نهایی نشد. ظاهرا قیمت ها ارزان تر خواهند شد.

ثبات قیمت فولاد از سوی خصوصی ها

ذوبی ها شمش تولیدی خود را در نخستین روز از تعطیلات اخیر با ثبات نرخ به بازار غیررسمی عرضه کردند.در این روز, مقاطع نیز همچنان از روند با ثباتی در قیمت های اعلامی از سوی کارخانه برخوردار بود.

پست های توصیه شده

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
20 ⁄ 10 =