واردات فولاد در اروپا محدود شد

واردات فولاد در اروپا محدود شد

گزارش ها حاکی از آن است که کشورهای عضو اتحادیه اروپا احتمالا این هفته ساختار جدیدی برای محدودسازی واردات فولاد به 28 کشور عضو تصویب می کنند, البته جولای 2018 نیز اتحادیه اروپا محدودیت هایی برای واردات 23 محصول فولادی برای 200 روز اعمال کرد که تا 4 فوریه 2019 اعتبار دارد. حال رای گیری جدیدی که 16 ژانویه صورت می گیرد مربوط به محدود سازی واردات فولاد برای 3 سال تا سال 2021 خواهد بود.
به گزارش فولاد ایران, تصمیم گیری اتحادیه اروپا برای محدود سازی واردات فولاد به دنبال اقدام آمریکایی ها که مارس سال گذشته اعلام و تعرفه هایی بر واردات فولاد و آلومینیوم اعمال شد, صورت گرفته است. این اقدامات آمریکا, اروپایی ها را نگران کرد بازارآهن اروپا پر از محصولات فولادی شود که دیگر امکان ورود به آمریکا را ندارند. تعرفه گذاری روی واردات محصولات فولادی باعث شد قیمت آهن و کالاهای فولادی در آمریکا افزایش یابد.
عرضه کننده های اصلی فولاد به حوزه یورو کشورهای چین, هند, روسیه, کره جنوبی, ترکیه و اوکراین هستند. بازارهای مصرف کننده در اروپا کاملا مخالف اعمال چنین تعرفه هایی بر واردات فولاد هستند. به عنوان نمونه اتحادیه خودروسازان اروپا بر این باور است که این راهکارها به کشورهای اروپایی آسیب می زند. به نظر این اتحادیه از آنجاکه صادرات فولاد سایر کشورها به آمریکا در این مدت افت جزئی داشته در نتیجه نگرانی از افزایش بی رویه فولاد وارداتی در بازارهای اروپا بی مورد است.

منبع : دنیای اقتصاد

مفید بود?

امتیاز دهید

اشتراگ گذاری در telegram
Telegram
اشتراگ گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراگ گذاری در twitter
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست واردات فولاد در اروپا محدود شد

شبکه های اجتماعی

جدیدترین ها

عضویت در خبرنامه

خبرنامه پیامکی

با عضویت کاملا رایگان همیشه قیمت ها در دستان شماست