کاهش قیمت آهن و موانع صادرات آهن

کاهش قیمت آهن و موانع صادرات آهن
کاهش قیمت آهن و موانع صادرات آهن

کاهش قیمت آهن و موانع صادرات آهن

در سال جاری بزرگترین مشکل بر سر صادرات آهن, کندی و بوروکراسی اداری در روند صادرات است که به جهت نوسانات نرخ های جهانی و دلار در سامانه نیما و سنا می تواند به ضرر صادرکننده و تولیدکننده تمام شود.

کاهش قیمت آهن و موانع صادرات آهن

رشید صادق زاده مدیر فروش شرکت فولاد تیکمه داش گفت: طبق بخشنامه سال قبل بانک مرکزی, تعهد و پیمان سپاری ارزی مشکلات زیادی را برای کارخانه ها به ویژه فولادی ها ایجاد کرد.

وی افزود: بخشنامه پیشین گویای این موضوع بود که واحدها موظفند مبلغ پایه گمرکی برای نمونه ۵۰۰ دلار برای میلگرد را به سامانه نیما بازگردانند و این برای واحدها دشوار بود چراکه با نرخ های بسیار پایین تر صادراتشان را انجام می دادند. این بخشنامه در سال جدید تا حدودی تسهیل شد و قیمت پایه گمرکی برای سایزهای بزرگ میلگرد از ۱۲ تا ۳۲ تعدیل و به ۳۸۵ دلار تقلیل یافت.

صادق زاده خاطرنشان کرد: از سوی دیگر اعلام شد که تولیدکننده و صادرکننده این امکان را دارد که حدود ۵۰ درصد ارز حاصل از صادرات خود را در سامانه نیما عرضه نماید, این تصمیمات سبب بهبود روند صادرات شد. همچنین صادرکننده این امکان را پیدا کرد که ۳۰ درصد از مبلغ باقیمانده را برای عرضه در سامانه سنا و ۲۰ درصد را نیز برای واردات در نظر بگیرد.

وی ادامه داد: در سال جاری مشکلات بر سر راه صادرات به تدریج در حال رفع شدن است و اکنون بزرگترین مشکل کندی و بوروکراسی اداری در روند صادرات است که به جهت نوسانات نرخ های جهانی و دلار در سامانه نیما و سنا می تواند به ضرر صادرکننده و تولیدکننده تمام شود. همچنین لازم است دولت و بانک مرکزی نظام تک نرخی ارز را هرچه زودتر عملیاتی کنند.

کاهش قیمت آهن

قیمت سنگ آهن 62 درصد در چین در روز پنج شنبه با 2.05 دلار کاهش 81.45 دلار معامله شد.

قیمت سنگ آهن 62 درصد با 2.05 دلار کاهش 81.45 دلار معامله شد.

سنگ آهن عیار 65 درصد نیز با همین میزان کاهش 88.95 دلار معامله شد.

شمش فولاد درچین با 3 دلار افزایش 466 دلار معامله شد.

اولین نفری باشید که اخبار آهن آلات و مقالات تخصصی را دریافت میکند

اشتراک گذاری
تلگرام
پرینت
فیسبوک
تویتر
لینکدین
ایمیل

مطالب مرتبط

بازار آهن در تلاطم

بازار آهن در تلاطم

بازار آهن در تلاطم وقتی از نرخ جهانی میلگرد آجدار صحبت می شود, منظور نرخ صادراتی میلگرد آجدار کشور است که این روزها در بازار همسایگان ما بیشتر از ۴۰۰

شتاب افزایش قیمت آهن

شتاب افزایش قیمت آهن

شتاب افزایش قیمت آهن محمدحسین بابالو : قیمت ها در بازار مصنوعات فولادی با محوریت میلگرد درحال افزایش است و البته شتاب رشد نرخ دیروز شدیدتر از گذشته بود, گویا

کاهش قیمت آهن و سه دلیل مهم آن

کاهش قیمت آهن و سه دلیل مهم آن

کاهش قیمت آهن و سه دلیل مهم آن برای کاهش قیمت آهن نادر سلیمانی, عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران راه های کاهش قیمت آهن را بررسی کرده است.

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.

سایر محصولات

ما اجتماعی هستیم

جدیدترین اخبار

تحریم فلزات بی تاثیر است

تحریم فلزات بی تاثیر است

تحریم فلزات بی تاثیر است مدیرکل صنایع معدنی وزارت صنعت, معدن و تجارت (صمت) گفت: اعمال محدودیت برای صنایع فلزی معدنی نه تنها ایجاد مشکل و محدودیت نکرد, بلکه فرصت هایی نیز ایجاد کرد تا توان تولید داخل افزایش یافته
منوی سریع