گران فروشی فولاد سازان

گران فروشی فولاد سازان
گران فروشی فولاد سازان

گران فروشی فولاد سازان

دبیر کانون سراسری انبوه سازان با تایید این که کارخانه های فولادساز با وجود دریافت حامل های انرژی یارانه ای باز هم گران فروشی می کنند, گفت: وزارت صنعت باید با یک نگاه مدیریتی گران فروشی فولادسازان داخلی را کنترل کند.

فرشید پورحاجت اظهار کرد: در بحث تامین مصالح ساختمانی در حال حاضر با کمبودی در بازار مواجه نیستیم, مشکل این بخش آن است که در بحث توزیع نظارتی وجود ندارد.

وی با بیان این که عدم کنترل قیمت ها مشکل دیگر بازار مصالح ساختمانی است, تصریح کرد: متاسفانه هیچ کنترلی بر قیمت مصالح ساختمانی وجود ندارد و نرخ ها را کارخانه ها اعلام می کنند.

وی با تاکید بر این که مطالح ساختمانی به وفور در کشور وجود دارد, ادامه داد: به نظر می رسد در حال حاضر اکثر کارخانه ها زیر ظرفیت تولید فعالیت می کنند که اگر تولید را افزایش دهند, قیمت ها کاهش می یابد.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان با اشاره به این که افزایش قیمت صورت گرفته در حوزه مصالح ساختمانی مربوط به فولاد است, گفت: در این بخش باید در راستای کنترل قیمت ها یک اقدام مشخص دنبال توسط وزارت صنعت می شد, در حال حاضر شاهد هستیم قیمت فولاد توزیع شده فولادسازان داخلی با هزینه های آن در کشور متناسب نیست.

پورحاجت با انتقاد از نگرش فولادسازان داخلی مبنی بر این که قیمت ها را با نرخ های جهانی مقایسه می کنند, اظهار کرد: مگر می شود کارخانه های داخلی از منابع ملی و انرژی یارانه ای استفاده کنند اما محصولات خود را در بازار داخلی به قیمت جهانی عرضه کنند.

وی تاکید کرد: لذا ایراد اساسی بازار مصالح ساختمانی مربوط به فولادسازان است و باید وزارت صنعت, معدن و تجارت به این حوزه برای واقعی سازی قیمت آهن وارد شود. این وزارتخانه باید با یک نگاه مدیریتی گران فروشی فولادسازان داخلی را کنترل کند.

 

قیمت آهن آلات ثابت ماند

انواع آهن آلات در دومین روز کاری هفته با ثبت نسبی قیمت آهن آلات دنبال شد. در این روز به رغم عرضه انواع آهن آلات و کاهش قیمت آهن آلات برخی محصولات در بورس کالا جو بازار منفی نبود و با ثبات نسبی دنبال شد.

اولین نفری باشید که اخبار آهن آلات و مقالات تخصصی را دریافت میکند

اشتراک گذاری
تلگرام
پرینت
فیسبوک
تویتر
لینکدین
ایمیل

مطالب مرتبط

قیمت آهن 4 دلار کاهش یافت

قیمت آهن 4 دلار کاهش یافت

قیمت آهن 4 دلار کاهش یافت سنگ آهن ۶۲ درصد در چین در روز چهارشنبه با ۳.۸ دلار کاهش ۹۰.۷ دلار معامله شد. قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد با ۳.۸

صادرات آهن و ثبات قیمت آهن

صادرات آهن و ثبات قیمت آهن

صادرات آهن و ثبات قیمت آهن ذوب آهن اصفهان به عنوان یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان محصولات ساختمانی در چند ماه اخیر با مشکل تامین مواد اولیه روبه رو

عوارض صادرات فولاد امکان لغو شدن دارد

عوارض صادرات فولاد امکان لغو شدن دارد

عوارض صادرات فولاد امکان لغو شدن دارد از ابتدای مهر ماه بخشنامه ای به گمرکات ابلاغ شد که طبق آن اغلب صنایع معدنی برای صادرات مشمول پرداخت عوارض شدند. طبق

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.

سایر محصولات

ما اجتماعی هستیم

جدیدترین ها

خبرنامه پیامکی

با عضویت کاملا رایگان همیشه قیمت ها در دستان شماست

منوی سریع