گران فروشی فولاد سازان

گران فروشی فولاد سازان
گران فروشی فولاد سازان

گران فروشی فولاد سازان

دبیر کانون سراسری انبوه سازان با تایید این که کارخانه های فولادساز با وجود دریافت حامل های انرژی یارانه ای باز هم گران فروشی می کنند, گفت: وزارت صنعت باید با یک نگاه مدیریتی گران فروشی فولادسازان داخلی را کنترل کند.

فرشید پورحاجت اظهار کرد: در بحث تامین مصالح ساختمانی در حال حاضر با کمبودی در بازار مواجه نیستیم, مشکل این بخش آن است که در بحث توزیع نظارتی وجود ندارد.

وی با بیان این که عدم کنترل قیمت ها مشکل دیگر بازار مصالح ساختمانی است, تصریح کرد: متاسفانه هیچ کنترلی بر قیمت مصالح ساختمانی وجود ندارد و نرخ ها را کارخانه ها اعلام می کنند.

وی با تاکید بر این که مطالح ساختمانی به وفور در کشور وجود دارد, ادامه داد: به نظر می رسد در حال حاضر اکثر کارخانه ها زیر ظرفیت تولید فعالیت می کنند که اگر تولید را افزایش دهند, قیمت ها کاهش می یابد.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان با اشاره به این که افزایش قیمت صورت گرفته در حوزه مصالح ساختمانی مربوط به فولاد است, گفت: در این بخش باید در راستای کنترل قیمت ها یک اقدام مشخص دنبال توسط وزارت صنعت می شد, در حال حاضر شاهد هستیم قیمت فولاد توزیع شده فولادسازان داخلی با هزینه های آن در کشور متناسب نیست.

پورحاجت با انتقاد از نگرش فولادسازان داخلی مبنی بر این که قیمت ها را با نرخ های جهانی مقایسه می کنند, اظهار کرد: مگر می شود کارخانه های داخلی از منابع ملی و انرژی یارانه ای استفاده کنند اما محصولات خود را در بازار داخلی به قیمت جهانی عرضه کنند.

وی تاکید کرد: لذا ایراد اساسی بازار مصالح ساختمانی مربوط به فولادسازان است و باید وزارت صنعت, معدن و تجارت به این حوزه برای واقعی سازی قیمت آهن وارد شود. این وزارتخانه باید با یک نگاه مدیریتی گران فروشی فولادسازان داخلی را کنترل کند.

 

قیمت آهن آلات ثابت ماند

انواع آهن آلات در دومین روز کاری هفته با ثبت نسبی قیمت آهن آلات دنبال شد. در این روز به رغم عرضه انواع آهن آلات و کاهش قیمت آهن آلات برخی محصولات در بورس کالا جو بازار منفی نبود و با ثبات نسبی دنبال شد.

اولین نفری باشید که اخبار آهن آلات و مقالات تخصصی را دریافت میکند

اشتراک گذاری
تلگرام
پرینت
فیسبوک
تویتر
لینکدین
ایمیل

مطالب مرتبط

بازار آهن در تلاطم

بازار آهن در تلاطم

بازار آهن در تلاطم وقتی از نرخ جهانی میلگرد آجدار صحبت می شود, منظور نرخ صادراتی میلگرد آجدار کشور است که این روزها در بازار همسایگان ما بیشتر از ۴۰۰

شتاب افزایش قیمت آهن

شتاب افزایش قیمت آهن

شتاب افزایش قیمت آهن محمدحسین بابالو : قیمت ها در بازار مصنوعات فولادی با محوریت میلگرد درحال افزایش است و البته شتاب رشد نرخ دیروز شدیدتر از گذشته بود, گویا

کاهش قیمت آهن و سه دلیل مهم آن

کاهش قیمت آهن و سه دلیل مهم آن

کاهش قیمت آهن و سه دلیل مهم آن برای کاهش قیمت آهن نادر سلیمانی, عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران راه های کاهش قیمت آهن را بررسی کرده است.

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.

سایر محصولات

ما اجتماعی هستیم

جدیدترین اخبار

تحریم فلزات بی تاثیر است

تحریم فلزات بی تاثیر است

تحریم فلزات بی تاثیر است مدیرکل صنایع معدنی وزارت صنعت, معدن و تجارت (صمت) گفت: اعمال محدودیت برای صنایع فلزی معدنی نه تنها ایجاد مشکل و محدودیت نکرد, بلکه فرصت هایی نیز ایجاد کرد تا توان تولید داخل افزایش یافته
منوی سریع