افزایش 54 درصدی قیمت فولاد که نشان از تغییر جهت سریع چین دارد

خانه - اخبار صنعت فولاد و آهن آلات ایران و بین الملل - اخبار آهن آلات و فولاد - افزایش 54 درصدی قیمت فولاد که نشان از تغییر جهت سریع چین دارد

افزایش 54 درصدی قیمت فولاد که نشان از تغییر جهت سریع چین دارد

افزایش 54 درصدی قیمت فولاد که نشان از تغییر جهت سریع چین دارد

فولاد تغییر شکل یافته میله گرد از جمله محصولات عاری از زرق و برق در حوزه صنعت می باشد که توسط هر کسی قابل دستیابی است.

به گزارش فی آهن @ّFiahan به نقل از بلومبرگ, هفته ای که گذشت, در چین, در حوزه فولاد همه اقلام افزایشی بود اما از آنجاییکه این افزایش از سال 2014 تا کنون بی سابقه بوده است از اینرو این روند باعث افزایش قیمت سنگ آهن گردید.
فروش آتی میلگرد در بورس آتی معاملات شانگهای برای چهارمین روز متوالی تا 6.1 درصد افزایش پیدا کرد و به نرخ 2750 یوهان (424 دلار) در هر تن رسید. این محصول که در بتن کاربرد دارد هفته گذشته 20 درصد افزایش پیدا کرد و در مجموع, امسال 54 درصد افزایش قیمت را رکورد زد. مطابق با آمار متال بولتن, معاملات آتی سنگ آهن در دالیان رٌز (Dalian rose) در بیش از یک سال اخیر در بالاترین سطح خود قرار گرفته و برای اولین بار پس از ژانویه 2015 به بالاتر از 70 دلار افزایش پیدا کرد.

کریس وستون, استراتژیست ارشد بازار در شرکت IG در ملبورن در سخنرانی خود عنوان نمود :
” شما بازاری منسجم را بدست آوردید, شما قدمی بلند برداشتید و موجب شدید تا فولاد بعنوان یک محرک زیربنایی قوی منجر به تقویت دولت در زمینه مسکن و زیرساخت ها در کنار سایر مسایل گردد.” وی همچنین اذعان کرد “در حال حاضر این قیمت میلگرد است که قیمت سنگ آهن را رهبری می نماید”.

افزایش قیمت فولاد و سنگ آهن در سال 2016 درحالی اتفاق افتاد که در مقایسه با سال گذشته, کاهش رشد اقتصادی چین موجب کاهش قیمتها گردید و به دنبال آن منجر به افزایش عرضه و کاهش تقاضا شد.
امسال سیاست گذاران چینی وعده رشد و افزایش محرکها در حوزه بازار املاک را داده اند؛ از اینرو بر اساس برآورد Credit Suisse Group AG تقاضای فولاد امسال در چین ممکن است تا 10 درصد افزایش پیدا کند.

” حصول بهبودی ”
گروه Credit Suisse طی گزارشی تحت عنوان بازارهای جهانی فولاد در تاریخ 20 آوریل عنوان نمود که “در مرحله اول و بدون هیچ تعجبی, افزایش قیمت سنگ آهن و فولاد, اشاره به روند رو به رشد و بهبود تقاضا دارد؛( اما اغلب موارد این مسئله در بازار نادیده گرفته میشود).اما از طرفی انتظار زیادی می رود که, تورم به سمت فولاد و سنگ آهن رفته و بر روی آن خیمه بزند”.

مطابق با گزارش متال بولتن, پنجشنبه هفته گذشته سنگ آهن با عیار 62 درصد تحویلی به چینگدائو به نرخ 70.46 دلار در هر تن خشک, صعود کرد که رشد 8.8 درصدی را نشان می دهد.
نرخی که توسط بانکها بصورت روزانه معین می گردد, با 84 درصد افزایش از اواخر ماه دسامبر تا کنون, دوباره به جای خود بازگشت که این مسئله تعجب و غافلگیری بسیاری از بانکها را در پی داشت چراکه برای سال 2016 افت بیشتری را پیشبینی کرده بودند.

Leave A Comment

⭐ منوی سریع