روند کاهشی در بازار جهانی آهن

روند کاهشی در بازار جهانی آهن

  • کاهش-قیمت-اهن
4 امتیاز3.3/5

روند کاهشی در بازار جهانی آهن

بازار جهانی آهن همچنان روندهای کاهشی از خود بر جای می گذارد و این موضوع برخلاف نگرانی هایی که از کاهش تولید فولاد در چین وجود داشت ادامه دارد. به عقیده کارشناسان سختگیری های کمتر دولت چین در زمینه مسائل زیست محیطی باعث شده امسال با کمبود عرضه روبه رو نباشیم.

سنگ آهن

به گزارش مرکز فولاد ایران, سنگ آهن وارداتی خلوص ۶۲ درصد در چین هفته گذشته از ۷۲ دلار در هر تن خشک سی اف آر چین به حدود ۶۵ دلار رسید و نهایتا پایان هفته حدود ۶۶ دلار در هر تن خشک سی اف آر بود. در بازار آهن صادراتی ایران, آخرین قیمت آهن مگنتیت خلوص ۶۱ درصد حدود ۸ دلار کاهش داشت و حدود ۲۲دلار در هر تن فوب ثبت شد. سنگ آهن هماتیت صادراتی خلوص ۶۱ درصد ایران نیز حدود ۷ دلار افت داشت و ۲۰ دلار در هر تن فوب شد.

بیلت

آخرین قیمت بیلت صادراتی چین هفته گذشته ۴۷۰ دلار در هر تن فوب ثبت شد که حدود ۳۰ دلار افت قیمت هفتگی داشت. قیمت نسبت به یک ماه قبل تا ۵۰ دلار افت داشته است. یک ماه اخیر قیمت بیلت در بازار داخلی چین نیز تا ۱۱۵ دلار در هر تن افت داشته و به کف ۱۸ ماه اخیر رسیده است. در بازار داخلی قیمت حدود ۴۵۰ دلار در هر تن درب کارخانه شده است. باید دید این روند نزولی قیمت در چین بازارهای جهانی را با چالش مواجه می سازد یا خیر. بیلت صادراتی سی آی اس ۵ دلار در هر تن کاهش قیمت هفتگی را تجریه کرد و ۴۵۰ دلار در هر تن فوب شد. بازار بیلت در جنوب شرق آسیا اخیرا در رکود بوده و افت قیمت های چینی ها بازار را بیشتر در سرازیری قرار داده است. روند نزولی موجب شد خریدارها محتاط تر عمل کنند و منتظر قیمت های پایین تر بنشینند. فعلا همه منتظر کف قیمت هستند و روشن نیست قیمت منطقی برای خرید چیست.

مقاطع

میلگرد صادراتی چین حدود ۳۲ دلار در طول هفته گذشته کاهش داشته و ۴۹۷ دلار در هر تن فوب شده است. قیمت میلگرد سی آی اس نیز ۱۴ دلار ارزان تر شده و ۴۸۳ دلار در هر تن فوب شنیده شد. بازار میلگرد صادراتی ترکیه به دلیل رکود تقاضا و روند نزولی بازار چین ارزان تر شده با ۱۰ دلار افت ۴۹۰ تا ۴۹۵ دلار در هر تن فوب شد. برخی معتقدند این روند نزولی فعلا ادامه دارد. میلگرد در بازار داخلی ترکیه نیز ۴۷۳ تا ۴۸۲ دلار در هر تن درب کارخانه بود و تقاضایی نداشت. در بازار داخلی اروپا میلگرد یک یورو افت داشت و ۵۳۵ یورو در هر تن درب کارخانه شد. در بازار آمریکا نیز میلگرد ۶۹۸ دلار هر شورت تن درب کارخانه و در ثبات بود.

منبع : دنیای اقتصاد

4 امتیاز3.3/5

ثبت ديدگاه

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

اگر با این شرایط موافق هستید لطفاً اینجا کلیک کنید.

⭐ منوی سریع