افزایش قیمت میلگرد به دلیل کاهش موجودی است

خانه - اخبار صنعت فولاد و آهن آلات ایران و بین الملل - اخبار آهن آلات و فولاد - افزایش قیمت میلگرد به دلیل کاهش موجودی است

افزایش قیمت میلگرد به دلیل کاهش موجودی است

افزایش قیمت میلگرد به دلیل کاهش موجودی است

کارخانه های فولاد چین که حدود نیمی از عرضه مورد نیاز جهان را تامین می نمایند, بطور تمام وقت خروجی صعودی داشتند, طوریکه باعث افزایش قیمت مسکن در شهرهای بزرگ گردیدند و این مسئله باعث شد تا بر خلاف سال قبل که فولاد زیر فشار بود, موجب افزایش قیمت فولاد گردد.
مطابق با داده های دریافتی, تولید فولاد خام در ماه مارس, تا مرز 70.65 میلیون تن در دو هفته اخیر افزایش یافته است.

با توجه به خروجی ثبت شده کارخانه ها و با وجود تقویت محرکها توسط دولت, بنظر بعید میرسد که تامین موجودی با شکست مواجه گردد.

اقتصاد چین در ماه مارس سرعت گرفت, بطوریکه با ایجاد موج جدیدی از نقدینگی باعث رونق بخش مسکن شد تا به جای خود برگردد. این کمک بصورت بها دادن به بخش مسکن در شهرهای تراز اول بود. ادامه این روند به نگرانی سرمایه گذاران از جمله جورج سوروس میلیاردر منجر شد, بطوریکه در روز چهارشنبه گذشته عنوان نمود, “به آمار و ارقام رشد نقدینگی باید به عنوان یک علامت هشدار نگریسته شود”.

رئیس پژوهش منابع اساسی در Marex Spectron, در مصاحبه ای در سنگاپور عنوان کرد : “دلیل افزایش سرعت تولید فولاد مربوط به سودآوری فولادسازان میباشد که به طور چشمگیری بهبود یافته است. عرضه سنگ آهن افزایش خواهد یافت و به دنبال آن تولید فولاد به تدریج ضعیف خواهد شد و در مرحله بعد تقاضا برای سنگ آهن هم ضعیف می گردد, از اینرو قیمت افزایش یافته فعلی برای مدت طولانی پایدار نخواهد ماند.
منبع : بلومبرگ (Bloomberg)

Leave A Comment

⭐ منوی سریع